GODZILLA Planet of the Monsters

Ludzkość przegrała wojnę z kaijū i uciekła w kosmos w poszukiwaniu nowego domu. Po dwudziestu latach bezsensownej tułaczki ostatni bastion ludzi decyduje się na dramatyczny krok – powrót do domu i walkę z Godzillą.

Zmanipulowany przez znajomych Szymas obejrzał pierwszą część trylogii anime opowiadającej o walce ludzkości z Godzillą. Czym zaskakuje produkcja od Toho Animation i Netfliksa? Dlaczego trudno sympatyzować z kierującym walką z kaijū kapitanem Haruo Sakakim? Jaki poziom prezentuje animacja przygotowana przez Polygon Pictures? Czy film skłania do jakiejkolwiek refleksji? Ile jest Godzilli w GODZILLI? Posłuchajcie!

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608822 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996