Ghost in the Shell

Dziwnym trafem Szymasa omija w tym roku hype na filmowe uniwersa DC i Marvela, przyciągnął go za to kinowy Ghost in the Shell (2017), a więc współczesna, skierowana raczej na rynek zachodni adaptacja motywów z filmów, seriali i mangi, które zadebiutowały mniej więcej wtedy, kiedy Szymas przyszedł na świat. Skąd skrajnie różne opinie na temat tej produkcji? Jak bardzo dzieło Ruperta Sandersa czerpie z pomysłów Shirow Masamune? Czy jest wystarczająco mroczne i tajemnicze? Czy skłania do refleksji? Czy może jest to filmowy odpowiednik "sushi z McDonalda", a w tym "pancerzu" nie ostał się żaden "duch"? Chcecie wiedzieć? W takim razie odpalajcie implanty słuchowe, podpinajcie się do sieci i słuchajcie nowego odcinka Konglomeratu.

 

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6607529 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996