Donbas

Najnowszy film Siergieja Łoźnicy to składający się na większą całość ciąg trzynastu epizodów prezentujących różne wydarzenia rozgrywające się w latach 2014-2015 w okręgu donieckim i ługańskim na Ukrainie. Każdy segment oparty jest na jednym z amatorskich nagrań, które wyciekły do sieci w tych latach, i skupia się na innym aspekcie funkcjonowania mieszkańców Federacyjnej Republiki Noworosji.

W jaki sposób film obrazuje konflikt zbrojny na wschodniej Ukrainie? Jaką tematykę poruszają poszczególne segmenty? Dlaczego uważam, że rama kompozycyjna stanowi poziom meta tego obrazu? Czy "Donbas" to bardziej "Underground" czy "Śmierć Stalina"? Co film mówi nam o otaczającej nas rzeczywistości? Posłuchajcie.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608889 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996