Copernicon 2018: Podcasting – mówimy i słuchamy o popkulturze

Pomi­mo sys­te­ma­tycz­ne­go roz­wo­ju pod­ca­stin­gu, pro­fe­sjo­na­li­za­cji pod­ca­ste­rów i rosną­cej popu­lar­no­ści medium nadal odno­si­my wra­że­nie, że pod­ca­sty to nisza. Jeże­li jesz­cze nie sły­sze­li­ście o pod­ca­stin­gu albo nie jeste­ście do nie­go prze­ko­na­ni, wpad­nij­cie na naszą dys­ku­sję. Opo­wie­my, jak zacząć, na co war­to zwró­cić uwa­gę i dla­cze­go nagry­wa­nie pod­ca­stów to rewe­la­cyj­ny spo­sób na opo­wia­da­nie o kul­tu­rze. Jeśli regu­lar­nie słu­cha­cie pod­ca­stów, rów­nież zapra­sza­my! Wes­prze­cie nas w pro­mo­wa­niu tego medium!

Dzi­siej­sze nagra­nie jest zapi­sem naszej pre­lek­cji wygło­szo­nej na Coper­ni­co­nie 2018.

Agnieszka Brodzik

http://www.carpenoctem.pl

Uzależniona od kawy miłośniczka dobrego jedzenia i dobrej lektury. Filolożka z powołania, tłumaczka z zawodu, wielbicielka grozy z wyboru, a naczelna Carpe Noctem niejako przy okazji.

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.