Copernicon 2018: Fakty i mity, czyli ile prawdy znajdziecie w horrorach opartych na kanwie prawdziwych wydarzeń

„Obecność”, „Annabelle”, „Amityville” – fakty i mity, czyli ile prawdy znajdziecie w horrorach opartych na kanwie prawdziwych wydarzeń.

Horror od zawsze raczył widzów hasłami o „inspiracji prawdziwymi wydarzeniami”. Ale czy plansza z napisem „oparte na faktach” oznacza, że wydarzenia, które przyjdzie nam śledzić na ekranie, naprawdę miały miejsce? Czy Warrenowie rzeczywiście byli tak efektywnymi pogromcami demonów? Czy w australijskim buszu polował na turystów Mick Taylor, a w Teksasie stała chata, w której meble zostały zrobione z ludzkich kości? Czy bohaterowie „Blair Witch Project” zginęli w lesie Black Hills? Posłuchajcie!

Dzisiejsze nagranie jest zapisem naszej prelekcji wygłoszonej na Coperniconie 2018. Wersja filmowa zawiera prezentację slajdów, którą wyświetlaliśmy podczas prelekcji.

Hubert Spandowski

http://radio-sk.blogspot.com/

Fanatyk Stephena Kinga. Współautor polskiego serwisu Kinga. Miłośnik filmu (głównie fantastyki i B-klasowych horrorów), nałogowy pochłaniacz seriali, książek i komiksów. Nieuleczalny kolekcjoner. Bywalec konwentów lubiący integrację miedzyfandomową. Wielki fan Star Wars w każdej postaci.

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608755 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996