Blade Runner

Łowca Androidów. Dzieło kultowe. Autorskie podejście do kina gatunkowego. Estetyczne doświadczenie z głębszym przesłaniem. Film totalny, o którego popularności świadczą tysiące komentarzy, także w polskim internecie. A jednak pomimo tego... lub właśnie przez wzgląd na ową popularność Jerry i Szymas postanowili włożyć kij w mrowisko i rozprawić się z legendą Blade Runnera

Dlaczego wspomniany pozytywny odbiór nas zaskakuje? Czy Blade Runner zawsze cieszył się takim uznaniem, jak mogłoby się dziś wydawać? Czego dzieło Ridleya Scotta - zwłaszcza w wersji reżyserskiej czy finalnej - wymaga od swojego odbiorcy? Czy próg wejścia w świat androidów i łowców nie jest za wysoki? Na ile jasny jest przekaz dot. problematyki człowieczeństwa i transhumanizmu? O tym wszystkim usłyszycie już dziś. Tylko w Konglomeracie Podcastowym.

 

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608553 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996