Baby Driver

Mający fioła na punkcie muzyki i kaskaderskiej jazdy samochodem Baby pracuje dla organizującego skoki na banki i inne instytucje bossa o pseudonimie Doc. Bohaterów łączy niepisana umowa: Baby musi ponieść odpowiedzialność za pewien czyn z przeszłości, tj. pomóc przy konkretnej ilości skoków. W momencie, gdy ścieżki obu mężczyzn w końcu mają się rozejść, Baby zakochuje się w kelnerce z miejscowego lokalu i zaczyna rozumieć, jak trudno odejść z przestępczego światka.

W dzisiejszym odcinku Konglomeratu Jerry i Szymas zapraszają Was na omówienie najnowszego filmu w reżyserii i ze scenariuszem Edgara Wrighta - Baby Driver. Czy połączenie heist movie i musicalu bez sekwencji śpiewanych ma sens? Jak młody, małomówny bohater sprawdzi się w takim miksie? Jaką rolę odgrywa tu ścieżka dźwiękowa? Czy opinie sprowadzające film do długiego teledysku są sprawiedliwe? Jak to gatunkowe kino autorskie spodobało się naszej ekipie? Co krytykuje Jerry? W czym zakochał się Szymas? Jeżeli chcecie się przekonać, wgrywajcie podcast na iPody, wskakujcie do swoich bryk i lecimy...

 

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Michał Rakowicz

Michał Rakowicz

Redaktor Carpe Noctem i współtwórca Konglomeratu podcastowego. Miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki i komiksu do systematycznie puchnącej kolekcji.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6607257 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996