Odrodzenie – Aquaman: Utonięcie (tom 1)

Arthur Curry jako Aquaman nie ma łatwego życia. Na powierzchni ludzie albo boją się go, albo mają za dziwaka, który rozmawia z rybami, pod wodą zaś podważa się jego autorytet w związku z utrzymywaniem przez niego kontaktów z powierzchnią. Monarcha otwiera na terenie USA pierwszą ambasadę Atlantydy na powierzchni. Placówka staje się celem ataku Czarnej Manty, a psucie relacji między Altantydami i powierzchniowcami jest na rękę również pewnej organizacji terrorystycznej.

Dlaczego akurat dziś rozmawiamy o Aquamanie? Co wyróżnia go na tle innych superbohaterów? Jak dużą rolę w historii odgrywają polityka i dyplomacja? Czy jest to historia widowiskowa?

Komiks "Aquaman: Utonięcie" kupicie oczywiście w sklepie wydawnictwa Egmont.

 

Szymon Cieśliński

Szymon Cieśliński

http://nekropolitan.blogspot.com/

Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, podcaster. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching. Dodatkowo udziela się wszędzie, gdzie tylko go zaproszą, a co sobotę na swoim blogu publikuje nowy Nawiedzony Podcast. O horrorze oczywiście.

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 6608956 bytes) in /home/pmateja2/domains/konglomeratpodcastowy.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1996